Malíř Gennadij Avdějev vydal kalendář

Ústí nad Labem - Krajinky, hlavně blízké okolí řeky Labe, zachycuje na svých obrazech ruský malíř Gennadij Avdějev. Muž, žijící a tvořící dvacet jedna let na Ústecku.
Oleje maloval v letech 2007 až 2013, jejich dvanáct reprodukcí tvoří kalendář pro rok 2014, který malíř nabízí v knihkupectvích, galeriích, trafikách v centru města, v OC Forum či v Infocentru v Paláci Zdar.

„Tento kalendář je už můj druhý. Stojí sto až sto padesát korun," prozradil výtvarník, který dříve působil v Ústí jako sportovní trenér. A jeho výstavy v ústeckém dominikánském kostele, ukazující i velká plátna, jsou stejnou podzimní jistotou kultury v krajské metropoli, jako tradiční Mezinárodní Jazz & Blues Festival, dětská klavírní soutěž Virtuosi per musica di pianoforte, unikátní Festival Kult či Mezinárodní taneční festival.

20140106-avdejev-malir-kalendar-2_galerie-980
„Jen teď dominikáni chrám restaurují, proto jsem loni do Štědrého dne vystavoval v Galerii Iva," vysvětlil malíř. „I když už jsou Vánoce za námi, jistě se najdou lidé, kteří chtějí svým blízkým udělat radost. Můj kalendář by se jim tedy mohl hodit," věří Avdějev.

Autor: Radek Strnad
Zdroj: ustecky.denik.cz